Астрономія

Досить багато цікавої інформації можна знайти до уроків астрономії на сайтах, якщо знаєте ще цікаві ресурси, добавляйте в кометнтарі!


  Дослідження Сонячної системи                  

Планування "Астрономія 11 клас" в форматі pdf


Небесні координати

Побудова небесної сфери

  Що таке світловий рік?

/відео до уроку//

Проблема видимого горизонту Всесвіту

/відео до уроку/

Тема: Видимий рух Місяця. Сонячні і місячні затемнення.


Розділ: Наша планетна система

Сонячна система

Місяць

Астероїди

Юпітер

______________________________________________________
Тема: "Сонячна система"
________________________________________________________

Розділ: Сонце - найближча зоря. Зорі та зоряні системи.

Будова Сонця
Основні відомості про Сонце
Діаграма Герцшпрунга-Рассела
Нехай і в спрощеному вигляді, діаграма Герцшпрунга-Рассела /ГР/ - одна з основоположних класифікаційних астрономічних систем. Подібно до інших популяризованим науковим теоріям, діаграма ГР дала людству куди більше, ніж просто наочну демонстрацію класифікації космічних світил. З її допомогою астрономи змогли впорядкувати один з центральних процесів у Всесвіті -еволюцію зірок. 

Подвійні і змінні зорі 
Пульсар - космічний джерело радіовипромінювання (радіопульсар), оптичного випромінювання (оптичний пульсар), рентгенівського випромінювання (рентгенівський пульсар) і / або гамма випромінювання (гамма-пульсар). Ці види випромінювання приходять на Землю у вигляді періодичних сплесків (імпульсів). Згідно домінуючої астрофізичної моделі, пульсари є швидко обертаючими нейтронними зорями з магнітним полем, яке нахилене до осі обертання, що і  є причиною створення вказаних видів випромінювання.
 Нейтроні зорі народжуються у результаті смертельної агонії червоних надгігантів з масами у кілька десятків разів більшими за масу Сонця і у тисячу разів більшого радіусу. Коли зоря вибухає, матерія у її ядрі колапсує до стану нейтронної зорі. Нейтрона зоря зберігає початковий момент обертання, але збільшує швидкість /зменшує період/ обертання, так як стає меншою.   
Наднова́ (Супернова) — це зоря, що раптово збільшує свою світність у мільярди раз (на 20 зоряних величин), а іноді й більше. У максимумі спалаху наднова випромінює стільки ж світла, скільки його випромінюють мільярди зір разом. Це найяскравіші з відомих зір, їх світність порівняна зі світністю цілої галактики, а іноді навіть перевищує її. Спалахи наднових — досить рідкісне явище. У нашому Чумацькому Шляху вони спостерігаються приблизно раз на 500 років, хоча очікуваний проміжок між спалахами — 50±25 років. Завдяки високій світності наднові зорі спостерігають в інших галактиках.
  Вибух наднової можна спостерігати протягом тижнів або місяців. На короткий час наднова засвічує всю галактику, в якій вона розташована. Сонцю потрібно 10 мільярдів років для вироблення енергії, яка вивільняється при утворенні наднової другого типу. Наше Сонце занадто мале, щоб колись стати надновою, замість цього воно перетвориться на білого карлика.
_________________________________________________________

Тема: "Звичайні зорі. Подвійні зорі. Змінні зорі. Еволюція зір"
__________________________________________________________

Завдання з теми "Зорі"
Завдання ІІ-го етапу Всеукраїнської олімпіади в місті Полтава
Завдання для 11-го класу
Завдання для 10-го класу
Завдання ІІ-го етапу Всеукраїнської олімпіади в місті Харьків
Завдання для 10-го та 11-го класу
________________________________________________________________
Тема: Молочний Шлях. Будова Галактики. Місце Сонячної системи в Галактиці. Зоряні скупчення та асоціації. Туманності. Підсистеми Галактики та її спіральна структура.   
Відео до уроку

_____________________________________
Тема: Сонце і сонячна активність. Звичайні зорі. Змінні та подвійні зорі. Класифікація та будова галактик. Будова та еволюція Всесвіту.






Комментариев нет:

Отправить комментарий

Архив блога